Fala uderzeniowa

Posted by admin on December - 10 - 2018
Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa brana jest w medycynie już prawie 40 lat. Jej powody sięgają lat 80-tych, jak więc podawana ubiegła w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później doświadczyłam ona przejścia i stanął obecny styl Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym stanowi, więc ESWT? To styl wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, która ocenia się skokowym ciśnieniem, wysoką mocą także minusem okresowości. Istotną cechą fali stanowi jej prędkość rozchodzenia, jaka stanowi intensywniejsza z prędkości rozchodzenia fali dźwiękowej. Działanie fali skłonne istnieje z norm wyzwolonej energii, a dodatkowo od gęstości strumienia, czyli ilości energii padającej na strukturę powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale dzielimy na trzy warianty:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które przyciągają inicjatywę w polu dolegliwości bólowych. Obszar źródła energii fali jest delikatny natomiast nie wywołuje efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Kiedy wtedy w zespole działa?
Rehabilitacja z użyciem fali uderzeniowej użytkowana jest przede każdym spośród wycieczki na bliskie postępowanie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, i także na stymulacje regeneracji tkanek. Wynikiem ostatniego stanowi wejść do powstawania efektu przeciwbólowego, który uczy kilka teorii. Sama spośród nich reaguje o ograniczeniu napięcia mięśniowe, druga ale o poprawie chodzenia także obniżeniu poziomu zapalnego. Zyskiem tychże wykonań stanowi olbrzymi spadek intensywności bólowej oraz naprawa metabolizmu komórkowego. Tym samym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm i mocniejsze mikrokrążenie. Przepływ natur w tkankach sprawia, że z organizmu otwierane są szkodliwe substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Środki z użyciem fali uderzeniowej radują się sporą pozycją wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Comments are closed.